Gurbetçi aile Avusturya'daki kazada hayatını kaybetti
 

Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
SeSiÖz - Anasayfa Ayancık'tan Haberler Gurbetçi aile Avusturya'daki kazada hayatını kaybetti

Gurbetçi aile Avusturya'daki kazada hayatını kaybetti

e-Posta Yazdır PDF

Avusturya’da Ayancık'lı bir ailenin içinde bulunduğu otomobilin karşı yönden gelen bir TIR ile çarpışmasından sonra araçtan inen kazazede aileye başka bir otomobil çarpması sonucu ailenin üç ferdi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, tatil için geldikleri Türkiye’den dönen Zeynep Doğan, çocukları Ömer Doğan ve Rukiye Doğan ile İstanbul’dan uçakla Viyana’ya gitti. Viyana Havalimanından ailesini alan baba Cemal Doğan, evlerine gitmek üzere yola çıktı. A1 otoyolu St. Georgen Amstetten Bölgesinden Linz istikametine gitmekte olan Cemal Doğan yönetimindeki araç karşı yönden gelen bir tır ile çarpıştı. Çarpışmanın şiddeti ile her iki araçta da maddi hasar meydana gelirken araçlar hasar tespiti için emniyet şeridine çekti.

İşte ne olduysa o anda oldu. Emniyet şeridinde araçlarının hasarını tespit etmeye çalışan Ayancıklı aileye o sırada oradan yaklaşık 130 km hızla geçmekte olan ve sürücüsünün alkollü olduğu öğrenilen başka bir araç çarptı. Kazada Ayancıklı Cemal Doğan (50), Zeynep Doğan (46) ve çocukları Ömer Doğan (23) olay yerinde hayatını kaybederken 15 yaşındaki Rukiye Doğan ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Doğan ailesinin cenazeleri 16.09.2015 günü Ayancık Sahil Camii’nde kılınan öğle namazına mütaakip Hüseyinbey köyündeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Son Güncelleme: Salı, 22 Eylül 2015 12:07