Deniz Bayramı bu sene Ayancıkköyü Balıkçı Barınağında kutlandı
 

Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
SeSiÖz - Anasayfa Ayancık'tan Haberler Deniz Bayramı bu sene Ayancıkköyü Balıkçı Barınağında kutlandı

Deniz Bayramı bu sene Ayancıkköyü Balıkçı Barınağında kutlandı

e-Posta Yazdır PDF

Ayancık'ta 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 89. yıl dönümü Ayancıkköyü sahilinde çeşitli tören ve etkinlikler ile şenlik havasında kutlandı. Bu seneye kadar sahilde İskele etrafında yapılan şenlikler, bu sene (Ayancıkköyü) Denizciler mahallesindeki Balıkçı barınağında yapıldı ve bazı eksiklikler olsa da güzel geçti...

Saat 18.00 da başlayan programa ilçe Kaymakamı Suat Yıldız, Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Garnizon Komutanı Gürsel Keklik, Emniyet Müdürü İlhan Ergün, ilçe Liman Başkanı Arzu Özcan, Ak Parti İlçe Başkanı Yılmaz Özünlü, ilçe Müftüsü Ömer Ergül, Milli Eğitim Müdürü Murat Altundal, Belediye Başkan Yrd. A. Adil Akın ve çok sayıda insan katıldı.

Yıldızlar, gençler, büyükler serbest kategorilerde yüzme yarışmaları yapıldı. Daha önceki yıllardan farklı olarak bu sene bayanlar arası yüzme yarışı da yapıldı. Ayrıca Halat çekme ve denizde ördek kapma yarışmaları da düzenlendi. Düzenlenen yarışmaların en ilgi çekeni ise yağlı direğin ucundaki bayrağı alma yarışı oldu. Son olarak yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Son Güncelleme: Çarşamba, 08 Temmuz 2015 16:05