Restorasyonu tamamlanan tarihi Yalı Camii ibadete açıldı
 

Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır
SeSiÖz - Anasayfa Ayancık'tan Haberler Restorasyonu tamamlanan tarihi Yalı Camii ibadete açıldı

Restorasyonu tamamlanan tarihi Yalı Camii ibadete açıldı

e-Posta Yazdır PDF

Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore edilen ve Belediye Başkanlığının girişimleri sonucunda başlatılan çalışmalar kapsamında, çevre düzenlemeleri devam eden tarihi sahil camii Ramazan ayında ibadete açıldı.

Belediye Başkanı Ayhan Ergün tarihi camiinin ibadete açılmasının mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Sahil caminin etrafındaki arsaların Belediye Meclis kararı ile Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağışlandığını belirten Başkan Ergün; “Ayancık, aslına uygun ilk yapıldığı günlere dönerek, şadırvan, tuvaletleri ve çevre düzenlemeleri ile birlikte tarihi görünümlü bir camiye kavuşuyor. Mübarek Ramazan ayının başlamasıyla vatandaşlarımız ibadetlerini en güzel şekilde yapıyorlar. Bu çalışmalarda emeği geçen 24. Ak Parti Sinop Milletvekili Sayın Mehmet Ersoy başta olmak üzere Vakıflar Genel Müdürlüğü, Bölge Müdürlüğü ve Camii Yönetimine teşekkür ederim“ dedi.

İlçe Müftüsü Ömer ERGÜL de yaptığı açıklamada; “1882 yılında yapılan ve 2014 yılında tadilata alınan, bu tarihi caminin restoresinde emeği geçen herkese, Cami halısının alınmasına katkıda bulunanlara teşekkür etti ve mübarek Ramazan ayının başlamasıyla beraber ibadete açılan bu güzel camimizin halkımıza hayırlı olmasını” diledi.

Son Güncelleme: Çarşamba, 08 Temmuz 2015 16:06