Se Si Öz
 

Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Ayancık'ta 2015 yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yılki ‘tema’sı “Hz. Peygamber ve birlikte yaşama ahlâkı” olarak belirlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Ayancık Müftülüğü tarafından bir hafta boyunca çeşitli organizasyonlarla devam etti.

İlk olarak, resmi kurum ve kuruluşlar ilçe müftülüğünden bir ekip tarafından ziyaret edilerek Kutlu Doğum haftası etkinliklerine davet edildi. Daha sonra haftanın ilk proğramı 14.04.2015 Salı günü öğleden önce, sadece kadınlara yönelik olarak Ayancık Kültür Merkezinde icra edildi. Proğrama renk katan ana okulu öğrencisi miniklerin gösterisinden sonra İlçe Müftülüğünde Uzman Vaize olarak görev yapan Sümeyra Avcı tarafından “Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlâkı ve Hukuku” konulu konferans verildi.

Son Güncelleme: Pazar, 19 Nisan 2015 16:12 Devamını oku...
 

Ayancık’ta uzun yıllar doktorluk yapan Necati Yılmaz Vefat etti

Uzun yıllar Ayancık Dispanserinde ve daha sonra da Ayancık Devlet Hastanesinde doktorluk ve Başhekimlik yapan Dr. Necati Yılmaz, kalp krizi neticesi yoğun bakımda tedavi gördüğü Samsun Medicana Hastanesinde hayatını kaybetti. Ayancık Kozcuğaz Köyünden olan ve 63 yaşında vefat eden Dr. Necati Yılmaz, 08.03.2015 günü Merkez camiinde kılınan cenaze namazını müteakip Belediye mezarlığında toprağa verildi.

En son Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde görevini sürdürürken kalp krizi geçirerek Sinop Devlet Hastanesine kaldırıldığı bildirilen Dr. Necati Yılmaz, buradaki tedavisinin ardından Samsun Medicana hastanesine sevk edilmişti. Burada yoğun bakımda tedavisi süren Yılmaz’ın Kalp krizi geçirmesi sonrası beyinde ödem oluşması teşhisi konuldu. Fakat, yaklaşık üç hafta süren yoğun bakımdaki tedavi sürecinden sonra hayata gözlerini yummuştu.

Son Güncelleme: Cumartesi, 14 Mart 2015 21:25 Devamını oku...
 

Ayancık’ta sıra dışı bir muhtar

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Ayancık Çayiçi Mahallesi muhtarlığına seçilen Süleyman Kuru, öncelikle mahallesindeki ve Ayancık’taki ihtiyaç sahiplerine yardım için bir kampanya düzenleyerek yüzlerce kişiye yardım sağladı. İhtiyaç sahibi vatandaşlara Çorap, Kıyafet, Ayakkabı, Bot, Terlik, Kaban, Kırtasiye v.b. malzemelerin dağıtımı yapıldı. Muhtarlığı mağaza gibi depo gibi doldurup boşaltan, Ayancık’taki sıra dışı örnek muhtar Süleyman Kuru, bu organizede kendisine yardımcı olan mahallelilere ve İstanbul’daki işadamlarına teşekkür ederek şöyle dedi:

“19 şubat 2015 perşembe günü dağıtımına başladığımız ihtiyaç sahibi değerli vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmet kapsamında 20 gün içinde yaklaşık 3200 kişi muhtarlığımızı ziyaret ederek ihtiyaçlarını karşılamışlardır. Bu yardımlaşma ve paylaşma kapsamında mahallemin güzide insanları, her sokaktan gönüllü genç kızlarımız ve bayanlarımız bu hayır işinde ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmuşlardır. Bu 10 bayan kardeşimize ayrıca teşekkür ediyorum, ALLAH razı olsun.

Son Güncelleme: Cumartesi, 14 Mart 2015 21:17 Devamını oku...
 

Eski Ayancık Müftüsü Nasuf Yaylagül, Son Yolculuğuna Uğurlandı

27.03.1989 - 19.04.1990 tarihleri arasında Ayancık’ta ilçe Müftülüğü yapan Nasuf Yaylagül, yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak hakkın rahmetine kavuştu. En son Yozgat il Müftü Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Nasuf Yaylagül, yaklaşık iki aydır Yozgat Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde kanser tedavisi görüyordu.

1953 Yozgat-Şefaatli doğumlu olan Nasuf Yaylagül, Yüksek İslam Enstitüsü mezunu ve aynı zamanda El-Ezher mezunu idi. Diyanet Teşkilatı’nda uzun yıllar müftülük hizmetinde bulunmuş, yaptığı vaazlarla doğru bildiklerini eğip bükmeden anlatan, inancı ve davranışlarıyla tam bir gönül insanı olan Nasuf Yaylagül hocaefendi, bir süredir mücadele ettiği mide kanseri hastalığına yenilerek, 1 Mart 2015 günü vefat etti.

Son Güncelleme: Salı, 03 Mart 2015 18:18 Devamını oku...
 

Bulgaristan'dan Fatsa'ya giden yük gemisi Ayancık açıklarında battı

Bulgaristan’dan yüklediği endüstriyel odunu Fatsa’ya götüren Saint Kitts & Nevis bandıralı Fort Azov adlı bir yük gemisi Ayancık açıklarında yaklaşık 1 Mil uzaklıkta batma tehlikesi geçirdi. Edinilen bilgiye göre, 17 Şubat 2015 Salı akşamı Ayancık açıklarında, Bulgaristan'ın Varna Limanı'ndan yüklediği 3 bin ton endüstriyel odunu Fatsa Limanı'na götürmek için yola çıkmış olan bir yük gemisinin yaklaşık 1 Mil uzaklıktaki bir alanda su aldığı fark edildi. 15 derece yana yatıp batma tehlikesi geçiren geminin kaptanı tarafından telsiz ile Ayancık Liman başkanlığına ulaşıldı. Batma tehlikesi geçiren gemiyi tahliye etmek isteyen mürettebat için Ayancık Liman Başkanlığınca Sahil Güvenlikten yardım istendi.

Son Güncelleme: Perşembe, 19 Şubat 2015 17:04 Devamını oku...
 


Sayfa 11 / 46

Başlıklar

Ayancık’ta önceki yıllarda Askeri Gazino olarak kullanılan ve radarın taşınmasından sonra uzun süredir de metruk bir halde bulunan bina, onarılarak tadilat yapılıp, Hükümet Konağı ek binası olarak 16 Kasım 2012 cuma günü düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan Ayancık Kaymakamı Suat Yıldız; ‘‘Ayancık ilçesi yalı mahallesi Hakan Ünsal Caddesinde 489 m2 yüzölçümünde arsa üzerinde bulunan ve mülkiyeti hazineye ait olan 3 katlı bina Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nce, Hükümet Konağı ek binası olarak kullanılmak üzere İç İşleri Bakanlığına tahsis edilmiştir. 1995 yılında yapılan bu bina Askeri Gazino olarak kullanılmış, 15 yıldan beri de metruk halde bulunmakta idi. Hükümet Konağı ek binası olarak kullanılmak üzere imar tadili yapılan binanın onarımı için yaklaşık 300 Bin TL. harcama yapılmıştır.

Google

Ara

Bul