Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Ayancık’ta uzun yıllar doktorluk yapan Necati Yılmaz Vefat etti

Uzun yıllar Ayancık Dispanserinde ve daha sonra da Ayancık Devlet Hastanesinde doktorluk ve Başhekimlik yapan Dr. Necati Yılmaz, kalp krizi neticesi yoğun bakımda tedavi gördüğü Samsun Medicana Hastanesinde hayatını kaybetti. Ayancık Kozcuğaz Köyünden olan ve 63 yaşında vefat eden Dr. Necati Yılmaz, 08.03.2015 günü Merkez camiinde kılınan cenaze namazını müteakip Belediye mezarlığında toprağa verildi.

En son Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde görevini sürdürürken kalp krizi geçirerek Sinop Devlet Hastanesine kaldırıldığı bildirilen Dr. Necati Yılmaz, buradaki tedavisinin ardından Samsun Medicana hastanesine sevk edilmişti. Burada yoğun bakımda tedavisi süren Yılmaz’ın Kalp krizi geçirmesi sonrası beyinde ödem oluşması teşhisi konuldu. Fakat, yaklaşık üç hafta süren yoğun bakımdaki tedavi sürecinden sonra hayata gözlerini yummuştu.

Son Güncelleme: Cumartesi, 14 Mart 2015 21:25 Devamını oku...
 

Ayancık’ta sıra dışı bir muhtar

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Ayancık Çayiçi Mahallesi muhtarlığına seçilen Süleyman Kuru, öncelikle mahallesindeki ve Ayancık’taki ihtiyaç sahiplerine yardım için bir kampanya düzenleyerek yüzlerce kişiye yardım sağladı. İhtiyaç sahibi vatandaşlara Çorap, Kıyafet, Ayakkabı, Bot, Terlik, Kaban, Kırtasiye v.b. malzemelerin dağıtımı yapıldı. Muhtarlığı mağaza gibi depo gibi doldurup boşaltan, Ayancık’taki sıra dışı örnek muhtar Süleyman Kuru, bu organizede kendisine yardımcı olan mahallelilere ve İstanbul’daki işadamlarına teşekkür ederek şöyle dedi:

“19 şubat 2015 perşembe günü dağıtımına başladığımız ihtiyaç sahibi değerli vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmet kapsamında 20 gün içinde yaklaşık 3200 kişi muhtarlığımızı ziyaret ederek ihtiyaçlarını karşılamışlardır. Bu yardımlaşma ve paylaşma kapsamında mahallemin güzide insanları, her sokaktan gönüllü genç kızlarımız ve bayanlarımız bu hayır işinde ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmuşlardır. Bu 10 bayan kardeşimize ayrıca teşekkür ediyorum, ALLAH razı olsun.

Son Güncelleme: Cumartesi, 14 Mart 2015 21:17 Devamını oku...
 

Eski Ayancık Müftüsü Nasuf Yaylagül, Son Yolculuğuna Uğurlandı

27.03.1989 - 19.04.1990 tarihleri arasında Ayancık’ta ilçe Müftülüğü yapan Nasuf Yaylagül, yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak hakkın rahmetine kavuştu. En son Yozgat il Müftü Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Nasuf Yaylagül, yaklaşık iki aydır Yozgat Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde kanser tedavisi görüyordu.

1953 Yozgat-Şefaatli doğumlu olan Nasuf Yaylagül, Yüksek İslam Enstitüsü mezunu ve aynı zamanda El-Ezher mezunu idi. Diyanet Teşkilatı’nda uzun yıllar müftülük hizmetinde bulunmuş, yaptığı vaazlarla doğru bildiklerini eğip bükmeden anlatan, inancı ve davranışlarıyla tam bir gönül insanı olan Nasuf Yaylagül hocaefendi, bir süredir mücadele ettiği mide kanseri hastalığına yenilerek, 1 Mart 2015 günü vefat etti.

Son Güncelleme: Salı, 03 Mart 2015 18:18 Devamını oku...
 

Bulgaristan'dan Fatsa'ya giden yük gemisi Ayancık açıklarında battı

Bulgaristan’dan yüklediği endüstriyel odunu Fatsa’ya götüren Saint Kitts & Nevis bandıralı Fort Azov adlı bir yük gemisi Ayancık açıklarında yaklaşık 1 Mil uzaklıkta batma tehlikesi geçirdi. Edinilen bilgiye göre, 17 Şubat 2015 Salı akşamı Ayancık açıklarında, Bulgaristan'ın Varna Limanı'ndan yüklediği 3 bin ton endüstriyel odunu Fatsa Limanı'na götürmek için yola çıkmış olan bir yük gemisinin yaklaşık 1 Mil uzaklıktaki bir alanda su aldığı fark edildi. 15 derece yana yatıp batma tehlikesi geçiren geminin kaptanı tarafından telsiz ile Ayancık Liman başkanlığına ulaşıldı. Batma tehlikesi geçiren gemiyi tahliye etmek isteyen mürettebat için Ayancık Liman Başkanlığınca Sahil Güvenlikten yardım istendi.

Son Güncelleme: Perşembe, 19 Şubat 2015 17:04 Devamını oku...
 

Sinop Havalimanı’na Yeni Terminal Binası yapılacak

Son yıllarda ulaşım sektöründe büyük yatırımlar alan İlimizde, yeni bir yatırım daha gerçekleştiriliyor. Konu hakkında bir açıklama yapan Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger şunları ifade etti. “Son yıllarda ulaşım sektöründe büyük yatırımlar alan İlimizde 39 Milyon Tl.lik yeni bir yatırım daha gerçekleştiriliyor. 2 katlı ve 6000m2 kapalı alan olacak şekilde projelendirilen ve 03.11.2014 tarihinde ihalesi çıkarılan Sinop Havalimanı Terminal Binası ve Mütemmimleri yapım işi ihalesi sonuçlanmış olup, 10.02.2015 tarihi itibariyle de ihaleyi alan firmaya yer teslimi de  yapılmıştır.

Son Güncelleme: Perşembe, 19 Şubat 2015 11:03 Devamını oku...
 


Sayfa 10 / 45

Başlıklar

Ayancık Köprübaşı Caddesi'nin ismi değiştirilerek caddeye, ilçenin önemli şahsiyetlerinden Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Demircan'ın adı verildi. Ayancık Belediye Meclisi'nce ekim ayı toplantısında alınan karar gereği ilçenin merkez caddesi olan Köprübaşı Caddesi'nin ismi düzenlenen törenle Prof. Dr. Sedat Demircan olarak değiştirildi.

Törende konuşan Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, belediye meclisi tarafından ekim ayı meclis toplantısında tüm meclis üyelerinin önerisi ve oybirliği ile alınan kararın ilçemize hayırlı olmasını diledi. Ergün; "Alınan karar gereği Köprübaşı Caddesi olarak bilinen caddeye değerli hocamızın ismini verdik. Sayın hocamız ilçesi ve ilçe halkıyla hiçbir zaman bağını koparmadı ve iyi-kötü günlerde ilçemizde hem hal oldu. Bizde bu vesileyle hem bu mümtaz şahsiyetleri yaşarken onore etmek, hem de bu önemli şahsiyetlerin isimlerini gelecek nesillere örnek teşkil edecek şekilde taşımak istedik" dedi.

Google

Ara

Bul