Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Ayancık stadyumu yanında Gençlik Merkezi inşaatı başlıyor

İlçemiz gazi stadyum yanına Spor Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan ‘Gençlik Merkezi’ inşaatının ihale aşamasına geldiği belirtildi. Gençlik Merkezinin projelerine esas arazi, etüt, jeolojik raporları ve plan kateleri tamamlanarak genel müdürlüğe gönderilmiş ve uygun görülerek onaylandığı bilgisi verildi. Yapılacak olan ‘Gençlik Merkezi’ hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Ayhan Ergün; “ Gençlik Merkezi inşaatı 50-21 ebatlarında olup üç katlı olarak inşa edilecek. Amacı gençlerin ruh ve beden sağlıklarını koruyarak, boş zamanlarını kaliteli bir şekilde değerlendirebilecekleri, sorumluluk bilinçlerinin gelişerek yetenekleri ile ilgili farkındalıklarının artarak, grup çalışmaları ile araştırıcı kimliklerinin ön plana çıkmasını sağlamak olan Gençlik Merkezi sosyal, sportif ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapabilecek bir mekân olarak Ayancık halkına hizmet verecek.

Son Güncelleme: Perşembe, 19 Şubat 2015 11:04 Devamını oku...
 

IŞİD üyesi genç Türkeli’de toprağa verildi

Kobani'de PYD/YPG ile girdiği çatışmada hayatını kaybeden 29 yaşındaki IŞİD üyesi, memleketi Sinop'un Türkeli ilçesinde toprağa verildi. Edinilen bilgiye göre; 6 aydır IŞİD saflarında olduğu öğrenilen 1985 Almanya doğumlu ve aslen Sinoplu olan Aykut Demircan, 27 Ocak tarihinde çatışmaların yoğun olarak yaşandığı Kobani'nin Helince köyünde PYD/YPG ile girdiği çatışmada öldürüldü. Olayı sosyal medyadan öğrenen Demircan'ın ailesi Kanton yetkililerinden cenazenin kendilerine teslim edilmesini talep etti.

IŞİD içerisinde Abdulcabbar El Turki olarak bilindiği ileri sürülen Aykut Demircan'ın cenazesi, Mürşitpınar Sınır Kapısı'nda Kürt Kanton yetkilileri tarafından aileye teslim edildi. Aykut Demircan'ın cenazesi daha sonra Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ne ait cenaze aracıyla memleketi Türkeli ilçesine bağlı Oymayaka köyüne getirildi. Burada 02.02.2015 günü öğle namazını müteakiben kılınan cenaze namazı ardından toprağa verildi. Cenazeye ailesi, yakın akrabaları ve köylüler katıldı.

Son Güncelleme: Perşembe, 19 Şubat 2015 11:06 Devamını oku...
 

Ayancık Meslek Yüksekokuluna yeni bina yapılacak

Sinop Üniversitesi Ayancık Meslek Yüksekokulu yeni binasının yapımı için 27.01.2015 tarihinde yer teslim töreni yapıldı. Ayancık Meslek Yüksek Okulu yerleşkesinde gerçekleştirilen yer teslim törenine, Sinop Üniversitesi Rektörü Rektör Prof. Dr. Recep Bircan, Ayancık Kaymakamı Suat Yıldız, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Rektör Yardımcıları Prof.Dr. İsmet Berber ve Prof.Dr. Temel Bayrak, Üniversite Genel Sekreteri Mehmet Atlı, Genel Sekreter Yardımcıları Macit Özşahin ve Murat Kayıkçı, Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Orhan Aral, Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Adem Avşar ve personeli, Ayancık Orman İşletme Şube Müdürü Onur Kalaycı ile Yüksekokul akademik ve idari personeli katıldı.

Mülkiyeti Maliye hazinesine ait olan yaklaşık 5000 m2 alan, Ayancık Kaymakamlığı ve Ayancık Belediyesinin katkılarıyla, Yüksekokul binası yapımında kullanılmak üzere Sinop Üniversitesine tahsis edildi. Yüksekokul inşaatının yapımını üstlenen firmaya araziyi, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Recep BİRCAN teslim etti.

Son Güncelleme: Perşembe, 19 Şubat 2015 11:04 Devamını oku...
 

Ayancık sahilindeki mahmuz çalışmaları tamamlandı.

Ayancık sahillerini koruması ve kumlama konusunda başlatılan mahmuz çalışmaları tamamlandı. Yapılan mahmuzlar ile ilgili açıklamada bulunan Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün; “İlçemizde önceki yıllarda sahillerin korunması ve kumsal alanların oluşturulması için yapılan batık dalga kıranların işlevini tam yapamadığı tarafımızdan gözlemlenerek söz konusu mahmuzların iyileştirilmesi ve uzatılması ile ilgili DLH Genel Müdürlüğü bünyesine yapmış olduğumuz talepler doğrultusunda Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü ve Araştırma Dairesi Başkanlığından gelen teknik elemanların gerek arazi çalışması gerekse de labaratuar deney çalışmaları neticesinde mevcut mahmuzların yükseltilerek 60 m den 85 m e çıkartılması ve mevcut mahmuz ile iskele arasına yeni ilave 60 m uzunluğunda yapılmasına karar verilmiştir.Yeni yapılan ilave ve yenileştirme mahmuz çalışmalarında amacımız; mahmuzların daha iyi işlev yaparak büyük dalgaların kıyıya vurmadan mahmuzlarda hızlarının kesilmesi, sahil bandında bulunan rekreasyon alanların korunması, vatandaşlarımızın denize rahat girebileceği iri taşlardan arınmış kumsal alanların oluşturulması amaçlanmıştır.

Son Güncelleme: Perşembe, 19 Şubat 2015 11:07 Devamını oku...
 

Çamurca yolu heyelan neticesi bir müddet kapandı

04.01.2015 Pazar günü İlçe merkezini İstefan Limanı'na bağlayan 1.5 kilometrelik yol güzergahı havaların yağışlı olmasından dolayı dağdan düşen kayalarla kapandı. Ayancık'ın aynı zamanda tabii plajı olan Çamurcu istikametindeki yolun ilk yüz metresinde çok büyük miktarda kayalık ve kayran bir kütlenin  yolu kapatması ve devamında yer yer heyelanlarla tehlikeli bir hal alan güzergâh ulaşıma kapandı. Ayancık Belediyesi ekiplerince ilk müdaheleler yapılarak yol açma çalışmalarına başlandı. Belediye Başkanı Ayhan Ergün ve Fen İşleri Müdürü Şehettin Özcan göçen yolda yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Birkaç gün devam eden çalışmaların ardından yol tekrar ulaşıma açıldı.

Son Güncelleme: Perşembe, 19 Şubat 2015 00:01 Devamını oku...
 


Sayfa 10 / 44

Başlıklar

1989 yılından beri, sevgililer sevgilisi, insanlığı Onurlandıran Hz.Muhammed (s.a.v.)'in doğumu münasebetiyle kutlana gelen “Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri”nde 20.04.2013 günü akşamı (AKM)Ayancık Kültür Merkezinde D.İ.B. Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Dr. Hüseyin Kayapınar tarafından "Hz. Peygamber ve İnsanlık Onuru" isimli bir Konferans verildi... Konferansa Ayancık Kaymakamı Suat Yıldız, Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Emniyet Müdürü Tuncay Pekin, Türkeli Müftüsü Nazım Keçeci, ilçe daire amir ve memurları ile çok sayıda kadın ve erkek katılarak salon tıklım tıklım doldu.

Konferans ilçe Müftülüğü VHKİ. memuru Recep Ak'ın sunumunda saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başladı. Ardından Boyabat Müftülüğü Din Görevlilerinden Abdülkerim Kasım AĞCAKAYA'nın okuduğu Kur'anı Kerim huşu ile dinlendi. İlçe Müftüsü Basri Bektaş, kısa bir selamlama konuşması yaptı. Ardından, Ortaerkengünez camii İmam Hatibi Mustafa Şahin ve ilahi ekibi tarafından ney ve tef eşliğinde ilahiler seslendirildi. Daha sonra kısa özgeçmişiyle tanıtılarak sahneye davet edilen D.İ.B. Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Dr. Hüseyin Kayapınar, ayakta 45 dakika kadar bir konferans verdi.

Google

Ara

Bul