Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Eski Ayancık Müftüsü Nasuf Yaylagül, Son Yolculuğuna Uğurlandı

27.03.1989 - 19.04.1990 tarihleri arasında Ayancık’ta ilçe Müftülüğü yapan Nasuf Yaylagül, yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak hakkın rahmetine kavuştu. En son Yozgat il Müftü Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Nasuf Yaylagül, yaklaşık iki aydır Yozgat Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde kanser tedavisi görüyordu.

1953 Yozgat-Şefaatli doğumlu olan Nasuf Yaylagül, Yüksek İslam Enstitüsü mezunu ve aynı zamanda El-Ezher mezunu idi. Diyanet Teşkilatı’nda uzun yıllar müftülük hizmetinde bulunmuş, yaptığı vaazlarla doğru bildiklerini eğip bükmeden anlatan, inancı ve davranışlarıyla tam bir gönül insanı olan Nasuf Yaylagül hocaefendi, bir süredir mücadele ettiği mide kanseri hastalığına yenilerek, 1 Mart 2015 günü vefat etti.

Son Güncelleme: Salı, 03 Mart 2015 18:18 Devamını oku...
 

Bulgaristan'dan Fatsa'ya giden yük gemisi Ayancık açıklarında battı

Bulgaristan’dan yüklediği endüstriyel odunu Fatsa’ya götüren Saint Kitts & Nevis bandıralı Fort Azov adlı bir yük gemisi Ayancık açıklarında yaklaşık 1 Mil uzaklıkta batma tehlikesi geçirdi. Edinilen bilgiye göre, 17 Şubat 2015 Salı akşamı Ayancık açıklarında, Bulgaristan'ın Varna Limanı'ndan yüklediği 3 bin ton endüstriyel odunu Fatsa Limanı'na götürmek için yola çıkmış olan bir yük gemisinin yaklaşık 1 Mil uzaklıktaki bir alanda su aldığı fark edildi. 15 derece yana yatıp batma tehlikesi geçiren geminin kaptanı tarafından telsiz ile Ayancık Liman başkanlığına ulaşıldı. Batma tehlikesi geçiren gemiyi tahliye etmek isteyen mürettebat için Ayancık Liman Başkanlığınca Sahil Güvenlikten yardım istendi.

Son Güncelleme: Perşembe, 19 Şubat 2015 17:04 Devamını oku...
 

Sinop Havalimanı’na Yeni Terminal Binası yapılacak

Son yıllarda ulaşım sektöründe büyük yatırımlar alan İlimizde, yeni bir yatırım daha gerçekleştiriliyor. Konu hakkında bir açıklama yapan Sinop Valisi Yavuz Selim Köşger şunları ifade etti. “Son yıllarda ulaşım sektöründe büyük yatırımlar alan İlimizde 39 Milyon Tl.lik yeni bir yatırım daha gerçekleştiriliyor. 2 katlı ve 6000m2 kapalı alan olacak şekilde projelendirilen ve 03.11.2014 tarihinde ihalesi çıkarılan Sinop Havalimanı Terminal Binası ve Mütemmimleri yapım işi ihalesi sonuçlanmış olup, 10.02.2015 tarihi itibariyle de ihaleyi alan firmaya yer teslimi de  yapılmıştır.

Son Güncelleme: Perşembe, 19 Şubat 2015 11:03 Devamını oku...
 

Ayancık'tan 60 kişi Umre için Hicaz'a Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığının düzenlemiş olduğu 2014-2015 Yılı Umre Programının 3. turunda Umre Ziyaretine gidecek Ayancık'lılar için 07 Şubat 2015 Cumartesi akşamı Merkez Camiinde Yatsı namazından sonra bir proğram düzenlendi. Kur'anı Kerim, ilahiler ve salavatlarla gönüller coştuktan sonra umrecilerle vedalaşma, selamlaşma ve uğurlama merasimi yapıldı.

Umreciler, akabinde Merkez Camii önünden Saat: 20.00’de Samsun Çarşamba hava alanına hareket ettiler. Buradan ise saat: 04.00’da hava yolu ile Kutsal topraklara gitmek üzere yola çıktılar. Din Görevlileri ile birlikte 60 kişiden oluşan Umre kafilesinden iki kişinin, son anda bir rahatsızlık nedeniyle iki gün sonra hicaza gidebildiği öğrenildi

Son Güncelleme: Perşembe, 19 Şubat 2015 11:02 Devamını oku...
 

Stadyum yanında modern şehir parkı yapımı hızla devam ediyor

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İller Bankası A.Ş ve Ayancık Belediyesinin kendi kaynaklarından karşılanarak ortak proje kapsamında stadın yanına 5 dönümlük arazi üzerine kompleks bir park tesisi yapılıyor. Belediye Başkanı Ayhan Ergün, çalışmalar ile ilgili bir değerlendirmede bulunarak şöyle dedi: “İlçemize yakışan projeleri bir bir kazandırmaya devam ediyoruz. Bunlardan birisi de şehir park projesi. Kent yaşamına uygun, vatandaşların aileleri ile beraber kaliteli vakit geçirebilecekleri parklar inşa ederek, vatandaşların gönül rahatlığıyla gelecekleri ve huzur içerisinde dinlenebilecekleri bir ortam hazırlanıyor.

Son Güncelleme: Perşembe, 19 Şubat 2015 00:10 Devamını oku...
 


Sayfa 9 / 44

Başlıklar

Ayancık Otobüs terminalindeki mescid yenilenerek devamlı  hizmet görecek şekilde ibadete açıldı. İlçe Müftülüğünün girişimleriyle yenilenen ve halılarıyla, görünümüyle güzel bir ortama kavuşan Otogar mescidine Din Görevlisi de tahsis edilerek beş vakit namaz için hazır hale getirildi. Çoktan beridir namaz kılınabilecek böyle nezih bir ortama ihtiyaç olduğunu belirten vatandaşlar, memnuniyetlerini dile getirdiler.

Google

Ara

Bul