Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

1 Kasım 2015 seçimlerinde AK Parti Sinop'taki oylarını arttırdı

1 Kasım 2015 Milletvekili seçimlerinde Sinop'ta 762 sandıktan çıkan sonuçlara göre meclise gidecek 2 milletvekili Ak Partiden Nazım Maviş ve CHP'den Barış Karadeniz oldu. Sinop genelindeki toplam 762 sandıkta yaklaşık 130 bin kişi oy kullandı. Sinoplu kullandığı oy ile 1 Kasım Erken Seçimi sonucunda meclise AK Partiden Nazım Maviş'i ve CHP'den Barış Karadeniz'i gönderdi. AK Parti'nin 7 Haziran'da seçilen milletvekili ve 2 sıra adayı Cengiz Tokmak, neredeyse kıl payıyla vekilliği kaçırdı. Ortaya çıkan tabloya göre AK Parti 7 Haziran seçimlerindeki yüzde 47,59'luk oy oranını Sinop'ta son seçimle birlikte yüzde 56,50'ye çıkartmayı başarmış oldu. AK Parti’den Sinop Milletvekili seçilen Nazım Maviş mazbatasını alarak vatandaşlara teşekkür etti. “Oylarımızı 61 binden 72 bine, yüzde 47’den 56’ya çıkararak Sinop’a ve AK Partiye yaşattıkları büyük sevinç için Sinoplu hemşerilerimin hepsine gönülden teşekkür ederim. Seçime AK Parti adayı olarak girdim, seçildikten sonra tüm Sinopluların milletvekili oldum. Her Sinoplu’nun kalbinde olmak benim için en büyük mutluluk olacaktır."

Son Güncelleme: Cumartesi, 21 Kasım 2015 23:31 Devamını oku...
 

Intercity'nin sahibi Ayancık'lı işadamı, babasını son yolculuğuna uğurladı

Türkiye otomotiv sektörün önemli ismi Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Ali Vural Ak babası Kemal Ak'ı kaybetti. Aslen, Ayancık-Ömerdüz köyünden olan ve Türkiye'nin en büyük filo kiralama şirketlerinden “İntercity Rent a Car”ın sahibi olan Ali Vural Ak, babası Kemal Ak'ı son yolculuğuna uğurladı. Kemal Ak'ın cenazesi 30 Ekim 2015 Cuma günü İstanbul’da Ümraniye Halilurrahman camisinde ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından gözyaşları arasında toprağa verildi. Ülkemizin önde gelen iş adamlarından ve aslen Ayancık - Ömerdüz köyünden olan Ali Vural Ak, Kadıköy İHL mezunu ve “Kamu Yönetimi” okumuş… Aynı zamanda Ayancık’taki sahil camii emekli imamı İsa Ak'ın da amcaoğlu... 2008 de halalarının cenazesi için Büyükdüz’e de gelmişlerdi.. Merhuma Allah’tan rahmet yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz..

Son Güncelleme: Cumartesi, 21 Kasım 2015 23:32 Devamını oku...
 

Ayancık Cumhuriyet meydanında vatandaşlara aşure dağıtıldı

26 Ekim 2015 günü Belediyesi ve İlçe Müftülüğü tarafından cumhuriyet meydanında vatandaşlara aşure dağıtıldı.Cumhuriyet Meydanı'nda Belediye ve Müftülük birlikteliğiyle düzenlenen aşure ikram programına AK Parti Sinop Milletvekili ve Milletvekili adayı Cengiz Tokmak, Kaymakam Adem Keleş, İlçe Garnizon Kamutanı Cengizhan Tabak, Belediye Başkanı Ayhan Ergün, İlçe Müftüsü Ömer Ergül, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Müftüsü Ömer Ergül, aşure ikramından sonra kısa bir konuşma yaparak genel bir dua yaptı. Konuşmasında şöyle dedi: "Muharrem ayının onu, aşure günü olması münasebetiyle cuma gününe rastlamış olan aşure gününün aşure ikramını pazartesi günü yapmak üzere Ayancık Belediyemiz ve ilçe müftülüğümüzle beraber bir proğram yaptık. Aşure gününde kardeşlerimizin oruçlu olduğunu düşünerek bugüne bu proğramı ertelemiş olduk.

Son Güncelleme: Çarşamba, 04 Kasım 2015 17:09 Devamını oku...
 

Gurbetçi aile Avusturya'daki kazada hayatını kaybetti

Avusturya’da Ayancık'lı bir ailenin içinde bulunduğu otomobilin karşı yönden gelen bir TIR ile çarpışmasından sonra araçtan inen kazazede aileye başka bir otomobil çarpması sonucu ailenin üç ferdi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, tatil için geldikleri Türkiye’den dönen Zeynep Doğan, çocukları Ömer Doğan ve Rukiye Doğan ile İstanbul’dan uçakla Viyana’ya gitti. Viyana Havalimanından ailesini alan baba Cemal Doğan, evlerine gitmek üzere yola çıktı. A1 otoyolu St. Georgen Amstetten Bölgesinden Linz istikametine gitmekte olan Cemal Doğan yönetimindeki araç karşı yönden gelen bir tır ile çarpıştı. Çarpışmanın şiddeti ile her iki araçta da maddi hasar meydana gelirken araçlar hasar tespiti için emniyet şeridine çekti.

Son Güncelleme: Salı, 22 Eylül 2015 12:07 Devamını oku...
 

Moskova'da Tarabalar Kent Belleği Sergisinde Sinop tanıtıldı

2-4 Eylül tarihleri arasında Moskova'da düzenlenen Tarabalar Kent Belleği Sergisi Fotoğrafçı Volkan Atılgan'ın önderliğinde Sait Faik Müze Evi sorumlusu Gürkan S. Şakrak ve Tercüman Çiğdem Girgiç'ten oluşan ekiple Sinop tarihinin ve kültürünün sunumu dünyaya duyuruldu.

Etkinlik hakkında konuşma yapan fotoğrafçı Volkan Atılgan konuyla ilgili şöyle dedi: "Etkinliğe dünyanın 25’ten fazla ülkesinden konusunda önemli çalışmaları bulunan konuşmacı ve dinleyiciler katıldı. Organizasyona dünyanın birçok yerinden katılanlar arasında içinde yaşadığı topluma ait Kültürel mirasın korunabilmesi ve gelecek kuşaklara en doğru şekilde aktarılabilmesi için evlerini, arşivlerini açarak katılan insanlar mevcuttu, bu ise bizlere varılan bu kanının ne kadar da doğru bir tespit olduğunu bir kez daha gösterdi.

Devamını oku...
 


Sayfa 8 / 45

Başlıklar

22.03.2011 salı akşamı Ayancık DİBA-Eğitim Yardımlaşma Dayanışma Araştırma ve Kültür Derneği tarafından AKM (Ayancık Kültür Merkezi)nde bir konferans ve şiir dinletisi düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak Erzincan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Mehmet GAYRETLİ katılırken, şiir dinletisine ise özgün şiir ve sunumuyla bir çığır açmış olan Dursun Ali ERZİNCANLI katıldı.

Dursun Ali ERZİNCANLI daha önce 2005 yılında geldiği Ayancık'ta Açelya salonundaki bir proğrama katılmıştı. Bu ikinci gelişinde de AKM'de sevenleriyle buluştu.

Google

Ara

Bul