Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Deniz Bayramı bu sene Ayancıkköyü Balıkçı Barınağında kutlandı

Ayancık'ta 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 89. yıl dönümü Ayancıkköyü sahilinde çeşitli tören ve etkinlikler ile şenlik havasında kutlandı. Bu seneye kadar sahilde İskele etrafında yapılan şenlikler, bu sene (Ayancıkköyü) Denizciler mahallesindeki Balıkçı barınağında yapıldı ve bazı eksiklikler olsa da güzel geçti...

Saat 18.00 da başlayan programa ilçe Kaymakamı Suat Yıldız, Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Garnizon Komutanı Gürsel Keklik, Emniyet Müdürü İlhan Ergün, ilçe Liman Başkanı Arzu Özcan, Ak Parti İlçe Başkanı Yılmaz Özünlü, ilçe Müftüsü Ömer Ergül, Milli Eğitim Müdürü Murat Altundal, Belediye Başkan Yrd. A. Adil Akın ve çok sayıda insan katıldı.

Son Güncelleme: Çarşamba, 08 Temmuz 2015 16:05 Devamını oku...
 

Restorasyonu tamamlanan tarihi Yalı Camii ibadete açıldı

Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından restore edilen ve Belediye Başkanlığının girişimleri sonucunda başlatılan çalışmalar kapsamında, çevre düzenlemeleri devam eden tarihi sahil camii Ramazan ayında ibadete açıldı.

Belediye Başkanı Ayhan Ergün tarihi camiinin ibadete açılmasının mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Sahil caminin etrafındaki arsaların Belediye Meclis kararı ile Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağışlandığını belirten Başkan Ergün; “Ayancık, aslına uygun ilk yapıldığı günlere dönerek, şadırvan, tuvaletleri ve çevre düzenlemeleri ile birlikte tarihi görünümlü bir camiye kavuşuyor. Mübarek Ramazan ayının başlamasıyla vatandaşlarımız ibadetlerini en güzel şekilde yapıyorlar. Bu çalışmalarda emeği geçen 24. Ak Parti Sinop Milletvekili Sayın Mehmet Ersoy başta olmak üzere Vakıflar Genel Müdürlüğü, Bölge Müdürlüğü ve Camii Yönetimine teşekkür ederim“ dedi.

Son Güncelleme: Çarşamba, 08 Temmuz 2015 16:06 Devamını oku...
 

Ayancık'ta 2015 yılı Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri

Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yılki ‘tema’sı “Hz. Peygamber ve birlikte yaşama ahlâkı” olarak belirlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Ayancık Müftülüğü tarafından bir hafta boyunca çeşitli organizasyonlarla devam etti.

İlk olarak, resmi kurum ve kuruluşlar ilçe müftülüğünden bir ekip tarafından ziyaret edilerek Kutlu Doğum haftası etkinliklerine davet edildi. Daha sonra haftanın ilk proğramı 14.04.2015 Salı günü öğleden önce, sadece kadınlara yönelik olarak Ayancık Kültür Merkezinde icra edildi. Proğrama renk katan ana okulu öğrencisi miniklerin gösterisinden sonra İlçe Müftülüğünde Uzman Vaize olarak görev yapan Sümeyra Avcı tarafından “Hazreti Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlâkı ve Hukuku” konulu konferans verildi.

Son Güncelleme: Pazar, 19 Nisan 2015 16:12 Devamını oku...
 

Ayancık’ta uzun yıllar doktorluk yapan Necati Yılmaz Vefat etti

Uzun yıllar Ayancık Dispanserinde ve daha sonra da Ayancık Devlet Hastanesinde doktorluk ve Başhekimlik yapan Dr. Necati Yılmaz, kalp krizi neticesi yoğun bakımda tedavi gördüğü Samsun Medicana Hastanesinde hayatını kaybetti. Ayancık Kozcuğaz Köyünden olan ve 63 yaşında vefat eden Dr. Necati Yılmaz, 08.03.2015 günü Merkez camiinde kılınan cenaze namazını müteakip Belediye mezarlığında toprağa verildi.

En son Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde görevini sürdürürken kalp krizi geçirerek Sinop Devlet Hastanesine kaldırıldığı bildirilen Dr. Necati Yılmaz, buradaki tedavisinin ardından Samsun Medicana hastanesine sevk edilmişti. Burada yoğun bakımda tedavisi süren Yılmaz’ın Kalp krizi geçirmesi sonrası beyinde ödem oluşması teşhisi konuldu. Fakat, yaklaşık üç hafta süren yoğun bakımdaki tedavi sürecinden sonra hayata gözlerini yummuştu.

Son Güncelleme: Cumartesi, 14 Mart 2015 21:25 Devamını oku...
 

Ayancık’ta sıra dışı bir muhtar

30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Ayancık Çayiçi Mahallesi muhtarlığına seçilen Süleyman Kuru, öncelikle mahallesindeki ve Ayancık’taki ihtiyaç sahiplerine yardım için bir kampanya düzenleyerek yüzlerce kişiye yardım sağladı. İhtiyaç sahibi vatandaşlara Çorap, Kıyafet, Ayakkabı, Bot, Terlik, Kaban, Kırtasiye v.b. malzemelerin dağıtımı yapıldı. Muhtarlığı mağaza gibi depo gibi doldurup boşaltan, Ayancık’taki sıra dışı örnek muhtar Süleyman Kuru, bu organizede kendisine yardımcı olan mahallelilere ve İstanbul’daki işadamlarına teşekkür ederek şöyle dedi:

“19 şubat 2015 perşembe günü dağıtımına başladığımız ihtiyaç sahibi değerli vatandaşlarımıza sunduğumuz hizmet kapsamında 20 gün içinde yaklaşık 3200 kişi muhtarlığımızı ziyaret ederek ihtiyaçlarını karşılamışlardır. Bu yardımlaşma ve paylaşma kapsamında mahallemin güzide insanları, her sokaktan gönüllü genç kızlarımız ve bayanlarımız bu hayır işinde ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmuşlardır. Bu 10 bayan kardeşimize ayrıca teşekkür ediyorum, ALLAH razı olsun.

Son Güncelleme: Cumartesi, 14 Mart 2015 21:17 Devamını oku...
 


Sayfa 8 / 44

Başlıklar

AYİMMDER derneği tarafından, Ayancık İmama Hatip Lisesi mezun ve mensuplarının katıldığı "Birlik ve Dayanışma Günü" faaliyet proğramı 30 Temmuz 2014 çarşamba günü 15.30 da İmam Hatip Okulu bahçesinde düzenlendi. Proğrama Belediye Başkanı Ayhan Ergün, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Altındal, Ayancık İHL eski müdürü ve Sinop Merkez Seyit Bilal İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Aydın Yılmaz, Eski Ayancık Müftüsü Mehmet Karaman, Eyüp Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Hasan Karaman, Eski Ayancık İHL Müdürü Hamdi Kınal ve çoğunlukla eski öğrencilerin yer aldığı kadın ve erkek çok sayıda misafir katıldı.

Google

Ara

Bul