Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Ayancık Cumhuriyet meydanında vatandaşlara aşure dağıtıldı

26 Ekim 2015 günü Belediyesi ve İlçe Müftülüğü tarafından cumhuriyet meydanında vatandaşlara aşure dağıtıldı.Cumhuriyet Meydanı'nda Belediye ve Müftülük birlikteliğiyle düzenlenen aşure ikram programına AK Parti Sinop Milletvekili ve Milletvekili adayı Cengiz Tokmak, Kaymakam Adem Keleş, İlçe Garnizon Kamutanı Cengizhan Tabak, Belediye Başkanı Ayhan Ergün, İlçe Müftüsü Ömer Ergül, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

İlçe Müftüsü Ömer Ergül, aşure ikramından sonra kısa bir konuşma yaparak genel bir dua yaptı. Konuşmasında şöyle dedi: "Muharrem ayının onu, aşure günü olması münasebetiyle cuma gününe rastlamış olan aşure gününün aşure ikramını pazartesi günü yapmak üzere Ayancık Belediyemiz ve ilçe müftülüğümüzle beraber bir proğram yaptık. Aşure gününde kardeşlerimizin oruçlu olduğunu düşünerek bugüne bu proğramı ertelemiş olduk.

Son Güncelleme: Çarşamba, 04 Kasım 2015 17:09 Devamını oku...
 

Gurbetçi aile Avusturya'daki kazada hayatını kaybetti

Avusturya’da Ayancık'lı bir ailenin içinde bulunduğu otomobilin karşı yönden gelen bir TIR ile çarpışmasından sonra araçtan inen kazazede aileye başka bir otomobil çarpması sonucu ailenin üç ferdi hayatını kaybetti.

Edinilen bilgiye göre, tatil için geldikleri Türkiye’den dönen Zeynep Doğan, çocukları Ömer Doğan ve Rukiye Doğan ile İstanbul’dan uçakla Viyana’ya gitti. Viyana Havalimanından ailesini alan baba Cemal Doğan, evlerine gitmek üzere yola çıktı. A1 otoyolu St. Georgen Amstetten Bölgesinden Linz istikametine gitmekte olan Cemal Doğan yönetimindeki araç karşı yönden gelen bir tır ile çarpıştı. Çarpışmanın şiddeti ile her iki araçta da maddi hasar meydana gelirken araçlar hasar tespiti için emniyet şeridine çekti.

Son Güncelleme: Salı, 22 Eylül 2015 12:07 Devamını oku...
 

Moskova'da Tarabalar Kent Belleği Sergisinde Sinop tanıtıldı

2-4 Eylül tarihleri arasında Moskova'da düzenlenen Tarabalar Kent Belleği Sergisi Fotoğrafçı Volkan Atılgan'ın önderliğinde Sait Faik Müze Evi sorumlusu Gürkan S. Şakrak ve Tercüman Çiğdem Girgiç'ten oluşan ekiple Sinop tarihinin ve kültürünün sunumu dünyaya duyuruldu.

Etkinlik hakkında konuşma yapan fotoğrafçı Volkan Atılgan konuyla ilgili şöyle dedi: "Etkinliğe dünyanın 25’ten fazla ülkesinden konusunda önemli çalışmaları bulunan konuşmacı ve dinleyiciler katıldı. Organizasyona dünyanın birçok yerinden katılanlar arasında içinde yaşadığı topluma ait Kültürel mirasın korunabilmesi ve gelecek kuşaklara en doğru şekilde aktarılabilmesi için evlerini, arşivlerini açarak katılan insanlar mevcuttu, bu ise bizlere varılan bu kanının ne kadar da doğru bir tespit olduğunu bir kez daha gösterdi.

Devamını oku...
 

Ayancık'ta, Slovakya vatandaşı olan bir kadın müslüman oldu

Ayancık'ta, Slovakya vatandaşı olan bir kadın müslüman oldu. Ayancık Müftülüğü’ne gelerek Müslüman olmak istediğini ifade eden Josefina Doğanova isimli kadına, İlçe Müftülüğünde eşi Adem DOĞAN ile birlikte bir ihtida merasimi düzenlendi. İlçe Müftü vekili ve vaiz Burhan TUFAN, Türkçe bilmeyen Josefina Doğanova’ya  Eşi Adem DOĞAN aracılığı ile  Almanca  olarak İslâm dininin iman esasları ve ibadetler ile ilgili bilgiler verdi.

Sonrasında İlçe Müftü Vekili Burhan TUFAN‘ın ve Sahil Camii İmam Hatibi Nurettin KUMANDAŞ ve eşi Adem DOĞAN’ın  huzurunda Kelime-i Şehâdet getirerek Müslüman oldu. Müslüman olduktan sonra "Elif" ismini alan Josefina Doğanova‘ya; "Şu anda günahsız ve pırıl pırıl bir halde olduğunu" söyleyen Müftü Vekili Burhan TUFAN, Elif  ve eşi  Adem DOĞAN’ı misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Son Güncelleme: Perşembe, 20 Ağustos 2015 07:58 Devamını oku...
 

Ayancık İmam Hatip Lisesi mezunları bir araya geldi

AYİMMDER derneğinin organizesiyle Ayancık İmam Hatip Lisesi mezunlarını bir araya getirmeyi amaçlayan mezunlar günü toplantısı, Ramazan bayramının üçüncü günü, yani 19 Temmuz 2015 Pazar günü ikindiden sonra Ayancık İHL bahçesinde gerçekleştirildi. Toplantıya eski mezunlardan ve Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün, Ayancık Müftüsü Ömer Ergül, Milli Eğitim ilçe müdürü Murat Altındal, eski mezunlardan ve İstanbul Adalar müftüsü Kamil Tuncel, eski müdürlerden Hamdi Kınal, eski Ayancık Müftüsü Mehmet Karaman ile eski ve yeni birçok İmam Hatipli katıldı.

Son Güncelleme: Pazar, 26 Temmuz 2015 15:51 Devamını oku...
 


Sayfa 7 / 44

Başlıklar

Ayancık-Büyükdüz köyünden ve Düzce İmam Hatip Okulu mezunlarından olan ve evlilik nedeniyle Bolu-Gerede'ye yerleşen araştırmacı ilahiyatçı yazar Yusuf Özcan, 24 Nisan 2013 çarşamba günü sabah saatlerinde hayata gözlerini yumdu. Öğrencilik yıllarından beri okumak ve yazmakla meşgul olan, ilahiyatçı, araştırmacı, alim, kitapsever Yusuf Özcan hocaefendinin 65 yaşında vefatı sevenleri tarafından derin üzüntüyle karşılandı.

Gerede'de meşhur, Emin Otomotiv'in sahiplerinden Emin Üstün, Kemal Üstün ve Abdurrahman Üstün'ün eniştesi, GeredeGazetesi sahibi Ömer Faruk Özcan'ın babası ve Gerede Avni Akyol Öğretmenevi Müdürü Murat Ergüven'in kayınpederi olan Yusuf Özcan, son zamanlarda rahatsızlığı nedeniyle Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde bir aydır yoğun bakım ünitesinde tedavi görmekteydi.

Google

Ara

Bul