Se Si Öz

  • Yazıtipi boyutunu arttır
  • Varsayılan yazıtipi boyutu
  • Yazıtipi boyutunu azaltır

Mavi Karadeniz TV'de "Cemil Kaya Show" Ayancık'tan naklen yayınlandı

Ayancık'ta açılışı bir önceki gün yapılan Olimpik spor salonunda 10 Haziran 2010 günü akşamı, "Mavi Karadeniz TV" de Ayancık'lı Türkücü Cemil Kaya'nın hazırlayıp sunduğu "Cemil Kaya Show" proğramı Ayancık'tan canlı olarak naklen yayınlandı. Ayancık'ın tanıtımına da katkı yapan ve saat 20.00 da başlayan canlı yayın 22.30 a kadar devam etti. Proğramda İ.İnönü İlköğretim Okulu folklor ekibi ile Ayancık Belediyesi Kafkas Oyunları Ekibi de birer gösteri sundular.

Son Güncelleme: Salı, 15 Haziran 2010 00:01 Devamını oku...
 

Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak Ayancık'ta açılışlarda bulundu

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve Sinop Valiliği ile Ayancık Belediyesi tarafından yapılan bazı yatırımların açılışını yapmak üzere 09 Haziran 2010 da Ayancık'a geldi. Bakan Özak, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve Sinop Valiliği İl Özel İdaresi ile Ayancık Belediyesi tarafından yapılan Olimpik Spor Salonu'nun açılışını ve semt halı saha tesisleri ile şehir şebekesine bağlanan karakestane içmesuyu projesinin açılışlarını yaptı. Gazi Stadyumu düzenleme ve çimlendirme çalışmalarını da yerinde inceledi.

Son Güncelleme: Pazartesi, 14 Haziran 2010 23:45 Devamını oku...
 

Kapalı Spor Salonu ve Yeni Halı Saha yakında Hizmete girecek

Ayancık'ta 2006 yılında temelleri atılan olimpik ölçülerde ki kapalı spor salonu açılışa gün sayıyor. Ayancık, yakında ulusal spor karşılaşmalarının yapılabileceği, konser ve bir çok etkinliğin düzenlenebileceği modern bir komplekse kavuşuyor.

Son Güncelleme: Perşembe, 03 Haziran 2010 13:34 Devamını oku...
 

Kafkas oyunları ekibi 1864 sürgününü anma gecesi düzenledi

22 Mayıs 2010 cumartesi günü akşamı Halk Eğitim Merkezi salonunda Kafkas asıllı Ayancıklılar tarafından 1864 sürgününü anma ve Çerkes geleneğini yaşatma gecesi yapıldı. Üç aydır Kafkas kursuna devam eden minikler, anma gecesinde öğrendiklerini ve becerilerini ortaya koydular.

Son Güncelleme: Pazar, 23 Mayıs 2010 18:02 Devamını oku...
 

Ömerdüz’deki Hıdırellez Şenliğine Kafkas Ekibi renk kattı

Ayancık’ta bu sene Hıdırellez şenlikleri çok renkli geçti. Ayancık Belediyesi tarafından hıdırellez günü Çayağzı’nın fabrika kenarındaki ağaçlıklı bölgede ve Yalı Mahallesi Muhtarlığı tarafından da 08 mayısta İskele meydanında Hıdırellez-Bahar Şenliği düzenlendi. Bu Hıdırellez günlerinden biri de Ömerdüz Köyünde 9 Mayıs günü kutlandı.

Son Güncelleme: Cumartesi, 22 Mayıs 2010 11:00 Devamını oku...
 


Sayfa 43 / 45

Başlıklar

İnebolu Kaymakamlığının daveti üzerine Ayancık Müftülüğü Din Görevlileri tarafından 18 Mart 2013 Pazartesi akşamı saat 20:00 da İnebolu Belediye Düğün Salonunda, "Çanakkale'ye Vefa" adlı bir program sergilendi. İnebolu halkının yoğun ilgisiyle karşılaşan program için 750 kişilik Belediye düğün salonu yetersiz kaldı.

Ayancık Müftülüğünde görevli Din Görevlileri; Mustafa YILDIZ, Kemal Gazi ÖZTÜRK, Seyfi ÖZTÜRK, Sefer KIRBACI, Nurettin KUMANDAŞ, Fatih DEMİREL, İrfan SAYAL, Abdurrahman YATĞIN ve Cafer ESEN'den oluşan bir ekip tarafından hazırlanıp sunulan programa, başta İnebolu Kaymakamı Gökhan GÖRGÜLÜARSLAN, Cumhuriyet Başsavcısı Ümit ÖZKAN, Ayancık Müftüsü Basri BEKTAŞ, İnebolu Malmüdürü Cemal YILDIZ, İnebolu Müfütüsü Mehmet UZUN, İnebolu İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail YAŞAR ve Şube Müdürü Sedat ÜNAL olmak üzere, kurumların daire amir ve memurları, siyasi parti temsilcileri, sendika temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı. Ecdadımızın Çanakkalede yazdığı destanı adeta İnebolu halkına tekrar yaşatan programda duygusal anlar yaşandı.

Google

Ara

Bul